Čtyři různé způsoby použití mobilního telefonu, které jste pravděpodobně neznali

Posted by on 13.4.2018

Mobilní telefon již dávno přestal být „pouze“ telefonem a dnes je spíše multiplatformním zařízením, s nímž můžeme dělat prakticky vše. Kromě samotného volání, které představuje pro mladou generaci již okrajovou funkci, se mobily používají k aktualizaci a návštěvě sociálních sítí, procházení webových stránek, fotografování a poslechu hudby. 

dva smartphone 

Otevírání dveří

Může být klasický klíč nahrazen mobilním telefonem? V našich soukromých obydlích jsme stále daleko od masivního využití této pomůcky, avšak pro hotel může být tato změna zásadní a nese s sebou značné úspory. Známý hotelový řetězec Hilton nedávno představil svůj digitální klíč, který umožní hostům otevřít své pokoje mobilním telefonem a bez nutnosti jakékoli fyzické manipulace. Tento klíč se stahuje do telefonu ve formě aplikace, je aktivován při registraci na recepci a host jej může použít nejen pro vstup do pokoje, ale i do společných prostor.

 

Sledování vstupních dveří

Ring je chytrý zvonek, který nahrazuje konvenční zařízení u našich dveří a poskytuje mnoho dalších funkcí, které lze ovládat z mobilního telefonu. Tento produkt obsahuje kameru a snímač pohybu, takže je-li připojen k síti WiFi, pokaždé, když někdo zazvoní, můžeme na displeji vidět, o koho se jedná. Program také umožňuje hlasovou komunikaci s tím, kdo zvoní.

 peníze v bankomatu

Vyzvednutí peněz z bankomatu

Další funkcí, kterou ne každý zná, je možnost vybírat peníze z bankomatu bez nutnosti mít při sobě kartu. Každá banka má svou vlastní aplikaci a postup je ve všech případech stejný: prostřednictvím SMS zprávy obdržíme bezpečnostní kód, který zadáme do bankomatu a vybereme příslušnou částku.

 

Rozsvícení a vytápění na dálku

Proč je dobré automatizovat osvětlení na dálku? Zaprvé, z bezpečnostního hlediska, jelikož takto lze vyvolat dojem, že je v domě někdo přítomen, a zadruhé, pro pocit pohodlí: lze totiž systém nastavit tak, že se světla rozsvítí sama, jakmile se přiblížíme, nebo že naopak zhasnou, pakliže se vzdálíme.

Čtyři různé způsoby použití mobilního telefonu, které jste pravděpodobně neznali
3.5 (70%)2
Posted in: Technika

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress