Jaké jsou výhody nové náplně Epson nádržky?

Posted by on 16.9.2019

Kdo má doma inkoustovou tiskárnu, ví, že ať už ji používá nebo ne, jednou za čas náplň zkrátka dojde a je potřeba koupit novou. To často znamená zajít do obchodu, doufat, že mají toner zrovna na ten váš typ tiskárny, a doma jej vyměnit, což bývá často poměrně špinavá práce.

Co kdybychom vám ale řekli, že to jde i jinak? Je to možné, není totiž třeba nové náplně Epson nádržky kupovat. Je totiž možné tu starou opětovně doplnit. Tato možnost zatím není příliš známá mezi běžnými lidmi, v profesionálních podnicích je však často využívána.
nádržky na barvu do tiskárny

V čem tedy spočívá? Zjednodušeně řečeno, vezmete svůj starý toner, odnesete jej do příslušného obchodu, a tam vám jen opět naplní. Není tedy třeba kupovat celý nový, stačí dolít inkoust. Doma se o to však sami nepokoušejte, je k tomu zapotřebí speciální vybavení.

Jaké jsou tedy výhody tohoto postupu? První z nich je samozřejmě šetření životního prostředí. Jelikož starý toner nevyhazujete, nýbrž znovu použijete, snižujete tím obsah plastu, který je potom třeba zpracovat. A jelikož je navíc od inkoustu, nerozkládá se v přírodě zrovna snadno.

Další výhodou je to, že se nemusíte shánět po určitém typu toneru. To je výhodné zejména v případě, že máte starší či málo vyráběný typ. A každý si dovede představit, jak náročné je pro takové zařízení nový toner sehnat.

Jako výhodu můžeme brát i snadné vyndání a zandání toneru. Je to mnohem snazší než instalace nového. Ušetří se tím tak práce. Navíc některé firmy nabízejí i odbornou instalaci v případě, že máte starší typ tiskárny či zkrátka takovou, ze které toner nejde jednoduše vyjmout. Tím odpadne mnoho špinavé práce.

To vše zní dobře, má to ale i nějaké nevýhody? Bohužel ano. Tou hlavní, která nejspíše odradí více lidí, je cena. Obvykle totiž vyjde v konečném součtu levněji koupit nový, než ten starý doplnit. A jelikož peníze jsou pro většinu lidí z pochopitelných důvodů velkou motivací, není se čemu divit, že dosud převládá koupě zcela nového toneru nad jeho doplněním.
indikátory množství barvy v tiskárně
Další nevýhodou je obskurnost této služby. Málokde se z výše uvedeného důvodu nabízí, a pokud už ano, potom většinou není příliš inzerována. Mnoho lidí tedy ani neví, že něco takového existuje, což je škoda.

Pokud by totiž lidi začali tlačit svým obchodním jednáním na snížení cen, prodejci by neměli jinou možnost, než se přizpůsobit, jinak by přišli o peníze. Je tedy dobré nechávat si inkoust do toneru doplnit, ale dělejte to s rozmyslem, a vždy uvažujte, zda se to právě vám vyplatí.

Posted in: Výrobky

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress